ÇELİK KONSTRÜKSİYON

Çelik Konstrüksiyon günümüzde betonarmeden daha hızlı kurulmakla birlikte, uzun ömürlü olması, hızlı olması ve pratik olması gibi özelliklerden ötürü günümüzde sıklıkla tercih edilmektedir.

Çelik Konstrüksiyon Çalışma Alanı Örneği
19. ve 20. yüzyıldaki sanayi devriminin ardından yeryüzünde en çok kullanılan madde çeliktir. Çelik mimari alanda kullanılarak sağlıklı binalar uzun ömürlü yapılar oluşturulmak için kullanılması sanayi devriminin oluşmasından sonrasına rastlamaktadır. Şekillendirme imkanı, oluşturulan projelere tam uyum sağlaması, 21. yüz yılın gelişmiş ülkelerinde en önemli inşaat malzemesi haline gelmiştir. Geri dönüşümü en yaygın malzeme olması da çelik in doğa dostu bir element olmasını sağlamıştır. Çelik yapı sektöründe genellikle (köprü, iş merkezleri, alışveriş merkezleri, fuar alanları, stadyum gibi, fabrika, imalathane, hayvan ahırları) yapılarında kullanılmaktadır.

Gelişmiş ülkelerin tamamında çelik kullanımı ülkemize oranla çok daha yüksektir. Özellikle son on yıllık dönemde, ana yapı malzemesi olarak çelik kullanılması, gittikçe yaygınlaşmıştır. Almanya’da çok sayıda küçük ve orta boy şirket, çelik taşıyıcılı çalışma alanlarını geliştirmek için çalışmaktadır. Çelik Konstrüksiyon yapılarınız ve inşaatlarınızı, sizin için geleceğinizi en karlı şekilde şekillendirir. Deprem bölgesi olan ülkemizde çelik konstrüksiyonun yaygınlaşması 17 Ağustos depreminden sonrasına rastlar. İnsanların canlarını ve mallarını güvene alma isteği çelik konstrüksiyonun yükselen bir yapı malzemesi olmasını sağlamıştır. Çelik Konstrüksiyon yatırımınızı en iyi koruyan inşaat aracıdır..