Anahtar Teslimi Fabrika İnşaatları

Fabrika inşaatı için üretilen beton prefabrik elemanların tasarım, üretim ve montaj aşamalarında kalite kontrol sisteminden geçmesi sağlam ve güvenilir fabrika inşaatı yapılmasını sağlar. Beton prefabrikasyonun en önemli avantajlarından biri olan hızlı yapım süreci ve her türlü hava koşullarında inşaatların sürdürülebilmesi sayesinde yatırımcıya fayda sağlayacak bir geri dönüş yani ekonomi kazandırır.

Hızlı yapım süreci ve her türlü hava koşullarında inşaatın devam ettiğini, Beton Prefabrik elemanların pozitif getirilerini bilen veya ilk kez deneyen birçok yatırımcı Beton Prefabrik ürünleri daha fazla kullanmanın yollarını arıyor. Fabrika inşaatı gibi sanayi yapılarının yanısıra konut inşaatlarında Beton Prefabrik elemanların kullanılmasının son yıllarda hızla artması beton prefabrik sektörününü geleceğe dönük umutlandırmaktadır.

Türkiye bir avrupa ülkesi gibi Beton prefabrikasyondan özellikle konut inşaatlarında gerektiği kadar faydalanamasada fabrika inşaatı, depo inşaatı gibi sanayi inşaatlarında yeteri kadar faydalanmakatadır. Büyük açıklıkların ekonomik olarak geçilebilmesi ve tesislerin çok kısa bir sürede tamamlanarak faaliyete geçmesinden dolayı özellikle fabrika inşaatı gibi sanayi yapılarında beton prefabrik kullanımı Türkiyede % 80’lere varmaktadır. Fabrika inşaatı gibi sanayi yapı inşaatlarında beton prefabrik elemanlarının kullanılmasının nedeni olan hız ve ekonomiklik çok önemli unsurlardır.